Szkolenie w zakresie metodyki pracy z małym dzieckiem
Informujemy, że szkolenie z zakresu metodyki pracy z małym dzieckiem, realizowane w ramach projektu „Doskonalenie kompetencji nauczycieli kluczem do sukcesów uczniów powiatu pabianickiego”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków EFS, odbędzie się w PODNiDM w Pabianicach w terminie:
22 i 23.11.2014r. w godzinach 9.00 – 15.00,
13 i 14.12.2014r. w godzinach 9.00 – 15.00,
17 i 18.01.2015r. w godzinach 9.00 – 15.00.
Szkolenie poprowadzą panie:
Wiesława Klata – reżyser, pedagog, autorka wielu projektów z dziedziny edukacji teatralnej i filozoficznej, prezes Fundacji Alternatywa, wykładowca teatru na Wydziale Pedagogiki UKSW, od 2008r dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak. Animator współpracy środowiskowej w Podkowie Leśnej, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ i Stowarzyszenia Edukacji Filozoficznej PHRONESIS.
Elżbieta Suwalska – absolwentka Wydziału Pedagogicznego UW; specjalistka w zakresie nauczania początkowego; terapii pedagogicznej; instruktor teatralny; pedagog dramy PO ASSITEJ; autorka opracowań metodycznych dla klas I – III publikowanych w kwartalniku DRAMA (zajęcia lekcyjne związane z kształceniem zintegrowanym, nauczaniem języka polskiego – także gramatyki i ortogra-fii – matematyki, środowiska; autorką pracy magisterskiej pn. „DRAMA – PROPOZYCJA EDUKACYJNA W NAUCZANIU POCZĄTKOWYM”. Autorka i reżyser
Hanna Jastrzębska – Gzella – nauczyciel muzyki i muzykoterapeuta w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabo Widzących w Łodzi, doradca metodyczny do spraw kształcenia specjalnego w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, pedagog i edukator. dramy, prezes Koła Terenowego Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży, wykładowca w Akademii Muzycznej w Łodzi, trener programu Przyjaciele Zippiego, realizatorka autorskiego programu profilaktycznego opartego na metodzie dramy \”Historia Tissy\”. Prezentowała metodę dramy na ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach. Współpracuje z Ośrodkami Doskonalenia Nauczycieli. Współautorka książki Drama w przekraczaniu granic niepełnosprawności, autorka dramowych scenariuszy o charakterze edukacyjnym, wychowawczym, profilaktycznym i terapeutycznym (publikowanych m.in. w zeszytach metodycznych Drama – wydawnictwo Animator, zeszytach metodycznych ŁCDNiKP, w ramach materiałów edukacyjnych Narodowego Centrum Kultury). Promuje metodę dramy w edukacji, wychowaniu, profilaktyce i terapii.