Jesteś tutaj: strona główna  »  Aktualności   »   Zostań wirtualnym menedżerem! Zgłoś się do konkur ...

Zostań wirtualnym menedżerem! Zgłoś się do konkursu SMM4!

Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie to konkurs ekonomiczny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Jego celem jest rozbudzanie postaw przedsiębiorczych i przygotowanie uczniów do prowadzenia własnych firm. Konkurs organizowany jest przez Fundację Przedsiębiorczości Revas we współpracy z firmą Revas oraz Narodowym Bankiem Polskim.

Każda ze szkół ponadpodstawowych może zgłosić 3 osobowy zespół reprezentantów w odpowiedniej dla siebie kategorii:

  • licea ogólnokształcące
  • technika i szkoły branżowe I stopnia

Oznacza to, ze zespół szkół, na który składa się liceum ogólnokształcące oraz technikum może zgłosić aż dwa uczniowskie zespoły.  Uczestnicy konkursu wcielą się w rolę menedżerów dwóch wirtualnych przedsiębiorstw – biura rachunkowego i sklepu elektro. Cała rozgrywka odbywać się będzie z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych od Revas.

Projekt podzielony jest na kilka etapów:

  • rekrutacja (start 15 lutego!)
  • rozgrywka eliminacyjna (kwiecień-maj)
  • finał (czerwiec).

Szczegółowy harmonogram konkursu można znaleźć na stronie www.fundacja.revas.pl/smm

Dlaczego warto wziąć udział?

Konkurs to dobra okazja, by sprawdzić swoje biznesowe umiejętności oraz zderzyć teorię z praktyką.  Podczas rozgrywki uczestnicy będą podejmować realne decyzje biznesowe w wirtualnym środowisku, co daje szansę na przetestowanie każdej, nawet najbardziej ryzykownej strategii w bezpieczny sposób.

„Przedsiębiorczość, jako jedna z kluczowych kompetencji na współczesnym rynku pracy powinna być kształtowana od najmłodszych lat. Doświadczenie zdobyte podczas konkursu Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie z pewnością ułatwi podejmowanie złożonych przedsięwzięć i wyzwań w różnych sferach aktywności zawodowej” – mówi Elżbieta Szczepaniak, Prezes Fundacji Przedsiębiorczości Revas.

„Eksperymentowanie w bezpiecznym środowisku pozwala na ryzykowne decyzje, których uczestnicy nie podjęliby w normalnych warunkach rynkowych.” – mówi Wojciech Pitura, prezes firmy Revas. „Na uwagę zasługuje fakt, że doświadczenie i wiedza biznesowa zdobyta dzięki rozgrywkom są unikalne, ponieważ są praktyczne. To wielki atut tego konkursu – dodaje.

Korzyści dla ucznia

Jak deklarują organizatorzy konkursu, udział w projekcie pozwoli uczestnikom przede wszystkim:

  • zdobyć praktyczną, biznesową wiedzę,
  • rozwinąć wyobraźnię i kreatywne myślenie,
  • zainteresować się ekonomią i przedsiębiorczością,
  • rozwinąć kluczowe kompetencje tj. praca w zespole czy rozwiązywanie problemów.

Każdy uczestnik, który w przyszłości planuje założyć własną firmę z pewnością doceni nieocenione doświadczenie zdobyte podczas rozgrywki.

Na zwycięzców czekają także liczne nagrody rzeczowe.

Poprzednie edycje projektu

W tym roku organizowana jest już 4 edycja projektu. Do tej pory ponad 1000 uczniów szkół ponadpodstawowych zdobyło praktycznie doświadczenie jako wirtualni menedżerowie.

Warto wspomnieć, że podczas 1 oraz 2 edycji projektu wielki finał odbywał się stacjonarnie w murach Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie.  Była to okazja do mocniejszej integracji uczestników oraz do zawiązania nowych znajomości. W tamtym roku finał po raz pierwszy odbył się w formie online.

„Ze względu na sytuację epidemiologiczną musieliśmy podczas 3-ciej edycji projektu zmienić formułę finału ze zdalnej na online”- mówi Elżbieta Szczepaniak. „Nie można jednoznacznie stwierdzić, że ta formuła była lepsza lub gorsza. Była inna. Po rozmowach z finalistami jesteśmy jednak przekonani, że zdobyli oni bardzo przydatną i praktyczną biznesową wiedzę. – dodaje.

Pełna relacja z poprzedniej edycji dostępna jest na stronie Fundacji Przedsiębiorczości Revas.

Wirtualne przedsiębiorstwo – co to takiego?

Branżowe Symulacje Biznesowe od firmy Revas to gry edukacyjne, dzięki którym  uczestnicy zajęć mogą wcielić się w rolę menedżerów wirtualnych firm, podejmować realistyczne decyzje biznesowe i konkurować na wirtualnym rynku. Gry są dostępne w 15. branżach.

Symulacje są świetną alternatywą dla tradycyjnych lekcji przedsiębiorczości i prowadzenia działalności gospodarczej. Forma online sprawia, że angażują uczniów także podczas nauki zdalnej oraz umożliwiają realizację praktyk online.

Rejestracja i zapisy

Każda szkoła może zgłosić tylko jeden zespół do projektu.  Zapisu dokonuje nauczyciel – opiekun zespołu poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie fundacja.revas.pl/smm. Rekrutacja trwa od 15 do 28 lutego. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji i zapisów znajdują się na stronie Fundacji Przedsiębiorczości Revas oraz w regulaminie konkursu.

Inspektorem Ochrony Danych w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach
powołany jest: Pan Tomasz Więckowski


Tel: 693-337-954


Email: ido2@synergiaconsulting.pl


Klauzula informacyjna PODN w Pabianicach