Jesteś tutaj: strona główna  »  Aktualności   »   Podzielcie się z nami pomysłami jak pomagać w tym t ...

Podzielcie się z nami pomysłami jak pomagać w tym trudnym czasie!

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, aby pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz potrzebujących. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, aby podzielili się z innymi swoimi osiągnięciami i realizowanymi inicjatywami zachęcając do współdziałania tych, którzy w jakikolwiek sposób wahają się w dołączeniu do tak szlachetnej inicjatywy. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz ludzi potrzebujących pomocy. Pomaganie innym bez oczekiwania żadnych korzyści sprawia, że każdy czuje się lepszy, bardziej wartościowy. Pomoc innym nadaje życiu głębszy sens. Wolontariat to nie tylko realna pomoc, ale także budowanie relacji z innymi, przełamywanie własnych barier, nieustanny rozwój. Każdy człowiek ma inną historię, nie ma zatem schematu, według którego można działać – dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie.

W wolontariacie nie chodzi również o wcielanie wielkich idei, ale o małe i proste rzeczy, z których być może dopiero z czasem, wyjdą rzeczy wielkie. To służba dla dobra innych, zatroskanie o los bliźniego, praca na rzecz najbardziej potrzebujących. To jakby dar z siebie. Dziś ktoś taki najczęściej jest określany jako altruista albo  społecznik. Oddaje swój czas zupełnie obcym ludziom. Często zadajemy sobie pytanie: Po co to robi? Co z tego będzie miał? Odpowiedź jest prosta: dotykając codziennie niedoli i cierpienia dokonują się w człowieku bezcenne zmiany, zaczyna doceniać to, co sam od życia otrzymał.  I z czasem to zaangażowanie potrafi zmienić nie tylko nasz świat wartości, ale też całe dotychczasowe życie czyniąc je lepszym i szlachetniejszym.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zapraszamy do udziału w akcji na stronie naszego Ośrodka (na FB)

„Wasza pomoc naszą mocą, czyli inspirujące pomysły na wolontariat w czasach pandemii w mojej szkole”

Podzielcie się z nami ciekawymi pomysłami – czy to w postaci filmików, czy też zdjęćJak pomagacie jako szkoła sobie nawzajem i innym w tym trudnym czasie? (nauczyciele, uczniowie, rodzice).

Zapraszamy do udziału wszystkie szkoły, które chciałyby pochwalić się swoimi pomysłami.

Krótkie filmiki, zdjęcia lub kilku slajdowe prezentacje można przesyłać do 23 grudnia 2020 na adres Ośrodka.

Wszystkie zostaną opublikowane na naszej stronie, a najciekawsze zostaną nagrodzone w styczniu 2021.

Inspektorem Ochrony Danych w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach
powołany jest: Pan Tomasz Więckowski


Tel: 693-337-954


Email: ido2@synergiaconsulting.pl


Klauzula informacyjna PODN w Pabianicach