17 lutego godz. 17.00 prof. WSBiNoZ dr Agnieszka Gutowska-Wyka
Agresja – asertywność – uległość.
Cele:
• Wyposażenie w wiedzę i umiejętności kształtowania zachowań asertywnych u dzieci i młodzieży.
• Realizacja 4. kierunku polityki oświatowej państwa.
Treści:
• Zachowania agresywne, asertywne i uległe. Dlaczego zachowujemy się ulegle/ agresywnie/ asertywnie? Co ryzykujemy zachowując się ulegle/ agresywnie/ asertywnie? Co zyskujemy zachowując się ulegle/ agresywnie/ asertywnie?
• Pozycje psychologiczne. Zasady, które utrudniają bycie asertywnym. Prawa człowieka wiążące się z asertywnością.
• Jak kształtować zachowania asertywne u dzieci i młodzieży. Dlaczego mówienie „Nie” sprawia trudność? Asertywna odmowa, asertywne przyjmowanie ocen – krytyka i pochwały.
• Szczególne strategie asertywne.
Seminarium online 8.25 – 4h dydaktyczne Platforma Teams
Z ukończonego szkolenia otrzymają Państwo zaświadczenia.
Zachęcamy do udziału!
Znajdź nas na www.facebook.com/podn.pl