Jesteś tutaj: strona główna  »  Aktualności   »   Sprawozdanie z konferencji inaugurującej pracę PODNi ...

Sprawozdanie z konferencji inaugurującej pracę PODNiDM w Pabianicach

Konferencja Inaugurująca pracę Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach pt. „Przepis na bezpieczną szkołę. Co zrobić, aby zwiększyć bezpieczeństwo uczniów w szkole?” odbyła się 12.09.2019r. w gościnnych progach Młodzieżowego Domu Kultury w Pabianicach.

Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Pabianicki Krzysztof Habura oraz Prezydent Miasta Pabianic Grzegorz Mackiewicz. Konferencję otworzyli Pani Gabriela Wenne-Błażyńska Wicestarosta Pabianicki oraz Prezydent Miasta Pabianic Pan Grzegorz Mackiewicz. Wśród przybyłych gości obecni byli przedstawiciele jednostek samorządów terytorialnych, związków zawodowych, rady programowej ośrodka, uczelni wyższych, dyrektorzy poradni psychologiczno-pedagogicznych i dyrektorzy szkół i placówek oświatowych powiatu pabianickiego. Blisko 80 uczestników wysłuchało bardzo ciekawych wykładów, pan Tomasz Bilicki przedstawił procedury postępowania i interwencji kryzysowej w praktyce natomiast radca prawny pan dr Julian Smorąg zaprezentował odpowiedzialność prawną nauczycieli w kwestii bezpieczeństwa w szkole. Pan Tomasz Więckowski przedstawił najnowsze zmiany w kodeksie pracy i przepisach o ochronie danych osobowych, a dyrektorzy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych zaprezentowali ofertę poradni w zakresie bezpieczeństwa w szkole. W czasie konferencji  dyrektor i konsultanci ośrodka przestawili także najciekawsze propozycje form doskonalenia z oferty edukacyjnej PODNiDM w Pabianicach na rok szkolny 2019/2020.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji:

W nawiązaniu do tematyki konferencji zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem „Bezpieczna szkoła zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów” wydanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej_pobierz

Inspektorem Ochrony Danych w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach
powołany jest: Pan Tomasz Więckowski


Tel: 693-337-954


Email: ido2@synergiaconsulting.pl


Klauzula informacyjna PODN w Pabianicach