Jesteś tutaj: strona główna  »  aktualne wydarzeniaAktualności   »   Podsumowanie X Powiatowego Konkursu Geograficzno-Turys ...

Podsumowanie X Powiatowego Konkursu Geograficzno-Turystycznego „Przez lądy, morza i oceany… Kraje Płw. Bałkańskiego i woj. łódzkie” 2017/2018

14.02.2018r. odbyło się podsumowanie X Powiatowego Konkursu Geograficzno- Turystycznego „Przez lądy, morza i oceany… Kraje Półwyspu Bałkańskiego i woj. łódzkie”

organizowanego przez PODNiDM pod przewodnictwem Zofii Szmidt, głównego konsultanta ośrodka.

Laureatami konkursu zostali:

w kategorii szkół podstawowych:

Miejsce Liczba punktów Nazwisko i imię ucznia Imię i nazwisko nauczyciela geografii/opiekuna Nazwa szkoły
1. 72 Kudra Natalia Mariola Seliga SP przy ZSP w Dłutowie
2. 70 Zajunc Aleksandra Anna Szmidt-Pawłowska SP nr 9 Pabianice
3. 67 Kraska Jakub Andrzej Rogala SP Petrykozy
4. 56

56

Słabęcki Nikodem

Poniński Mateusz

Anna Szmidt-Pawłowska

Aneta Kaczmarek

SP nr 9 Pabianice

SP Kazimierz

5. 44 Woszczak Matylda Anna Buczek SP im. św. Wincentego a’ Paulo

 

 w kategorii szkół ponadpodstawowych oraz klas gimnazjalnych:

Miejsce Liczba punktów Nazwisko i imię ucznia Imię i nazwisko nauczyciela geografii/opiekuna Nazwa szkoły
1. 101 Mielczarek Michał Beata Zielińska SP Lutomiersk

(klasa gimnazjalna)

2. 82 Kobyszewski Jan Anna Buczek LO im. św. Wincentego a’ Paulo
3. 68 Antonowicz Mikołaj Jarosław Smolarek I LO Pabianice
4. 66

66

Wągrowski Mikołaj

Siewiera Jakub

Jarosław Smolarek

Ewa Widz

I LO Pabianice

SP 16 Pabianice

(klasa gimnazjalna)

5. 64 Grałka Marcin Anna Ogłoza ZSP Dłutów

(klasa gimnazjalna)

6. 63 Kalisz Kaja Andrzej Rogala ZSP w Piątkowisku (klasa gimnazjalna)

Wyróżnieni finaliści szkół podstawowych:

 

wyróżnienie 37  

 

 

 

Koźlenko Zuzanna Maria Stencel SP nr 5 Pabianice
wyróżnienie 36  

 

 

 

Błoch Marcelina Anna Szmidt-Pawłowska SP nr 9 Pabianice
wyróżnienie 32  

 

 

 

Denuszek Bartosz Anna Ogłoza SP Chechło
wyróżnienie 31  

 

 

 

Ruta Natalia Maria Stencel SP nr 5 Pabianice

Wyróżnieni finaliści klas gimnazjalnych, i szkół ponadpodstawowych:

wyróżnienie 56  

 

 

 

Łuczyńska Wiktoria Rafał Maj II LO Pabianice
wyróżnienie 54  

 

 

 

Radek Krzysztof Jolanta Kaczmarek Gim im. św. Wincentego a’ Paulo Pabianice
wyróżnienie 54  

 

 

 

Butryński Mikołaj Agnieszka Dominiak ZS nr 2 Pabianice
wyróżnienie 53  

 

 

 

Ulas Tymoteusz Agnieszka Dominiak ZS nr 2 Pabianice
wyróżnienie 51  

 

 

 

Ludwiczak Laura Anna Buczek Gim im. św. Wincentego a’ Paulo Pabianice
wyróżnienie 51  

 

 

 

Romanowski Kacper Anna Buczek Gim im. św. Wincentego a’ Paulo Pabianice

Wręczenia nagród dla laureatów i wyróżnienia dla 10 finalistów dokonali obecni na uroczystości sponsorzy nagród: reprezentująca Starostę Pabianickiego – Gabriela Wenne –Błażyńska, członek Zarządu Powiatu Pabianickiego, Prezydent Miasta Pabianic- Grzegorz Mackiewicz, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w UM Pabianic – Waldemar Boryń oraz Dyrektor PODNiDM- Małgorzata Biegajło.

Zwycięzcy konkursu otrzymali  potwierdzające sukces dyplomy oraz wartościowe nagrody rzeczowe w postaci m.in. przewodników po Polsce, albumów, śpiworów, koców, plecaków i przydatnych w wycieczkowaniu – kubków termicznych.

Jak co roku, szczególną nagrodę dla  uczniów i nauczycieli przygotowujących ich do konkursu, stanowił bardzo ciekawy wykład o Bałkanach, zaprezentowany przez geografa podróżnika dr Krzysztofa Grzelaka.

Na koniec spotkania przewodnicząca konkursu złożyła podziękowania swoim kolegom jurorom (Janusz Komorowski, Marek Lenda) i wszystkim nauczycielom geografii za 10-letnią współpracę przy organizacji konkursu.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI