Jesteś tutaj: strona główna  »  Aktualności   »   PROTOKÓŁ z II etapu Powiatowego Konkursu Geograficz ...

PROTOKÓŁ z II etapu Powiatowego Konkursu Geograficzno- Turystycznego

PROTOKÓŁ

9 stycznia 2018 roku  w SP nr 15 w Pabianicach odbył się II etap czyli finał X Powiatowego Konkursu Geograficzno – Turystycznego  „Przez lądy, morza i oceany… Kraje Płw. Bałkańskiego i woj. łódzkie”. Wzięło w nim udział 38 uczniów z 7 szkół podstawowych i 5 szkół ponadpodstawowych oraz z 5 klas gimnazjalnych z powiatu pabianickiego. Konkurs był przeprowadzony w formie testu pisemnego składającego się z 34 zadań, za które można było zdobyć maksymalnie 114 punktów.

Zgodnie z regulaminem konkursu, uczniowie oceniani byli osobno w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz klasy gimnazjalne i szkoły ponadpodstawowe, ze względu na zróżnicowane wymagania co do dolnych progów punktowych, które należało zdobyć, aby stać się laureatem konkursu.  A oto wyniki konkursu:

I. Kategoria- szkoły podstawowe

Laureaci szkół podstawowych:

Miejsce Liczba punktów Nazwisko i imię ucznia Imię i nazwisko nauczyciela geografii/opiekuna Nazwa szkoły
1. 72 Kudra Natalia Mariola Seliga SP przy ZSP w Dłutowie
2. 70 Zajunc Aleksandra Anna Szmidt-Pawłowska SP nr 9 Pabianice
3. 67 Kraska Jakub Andrzej Rogala SP Petrykozy
4. 56

56

Słabęcki Nikodem

Poniński Mateusz

Anna Szmidt-Pawłowska

Aneta Kaczmarek

SP nr 9 Pabianice

SP Kazimierz

5. 44 Woszczak Matylda Anna Buczek SP im. św. Wincentego a’ Paulo

 

Wyróżnieni finaliści szkół podstawowych:

 

wyróżnienie 37 Koźlenko Zuzanna Maria Stencel SP nr 5 Pabianice
wyróżnienie 36 Błoch Marcelina Anna Szmidt-Pawłowska SP nr 9 Pabianice
wyróżnienie 32 Denuszek Bartosz Anna Ogłoza SP Chechło
wyróżnienie 31 Ruta Natalia Maria Stencel SP nr 5 Pabianice

Wyniki pozostałych finalistów– uczniów szkół podstawowych:

Liczba punktów Nazwisko i imię ucznia Imię i nazwisko nauczyciela geografii/opiekuna Nazwa szkoły
30 Tokarczyk Tatiana Maria Stencel SP nr 5 Pabianice
28 Sieroń Karol Anna Ogłoza SP Chechło
24 Stępień Karolina Anna Buczek SP im. św. Wincentego a’ Paulo
17 Klimek Dawid Anna Ogłoza SP Chechło

 

II. Kategoria- szkoły ponadpodstawowe i klasy gimnazjalne

Laureaci klas gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych:

Miejsce Liczba punktów Nazwisko i imię ucznia Imię i nazwisko nauczyciela geografii/opiekuna Nazwa szkoły
1. 101 Mielczarek Michał Beata Zielińska SP Lutomiersk

(klasa gimnazjalna)

2. 82 Kobyszewski Jan Anna Buczek LO im. św. Wincentego a’ Paulo
3. 68 Antonowicz Mikołaj Jarosław Smolarek I LO Pabianice
4. 66

66

Wągrowski Mikołaj

Siewiera Jakub

Jarosław Smolarek

Ewa Widz

I LO Pabianice

SP 16 Pabianice

(klasa gimnazjalna)

5. 64 Grałka Marcin Anna Ogłoza ZSP Dłutów

(klasa gimnazjalna)

6. 63 Kalisz Kaja Andrzej Rogala ZSP w Piątkowisku (klasa gimnazjalna)

Wyróżnieni finaliści klas gimnazjalnych, i szkół ponadpodstawowych:

wyróżnienie 56 Łuczyńska Wiktoria Rafał Maj II LO Pabianice
wyróżnienie 54 Radek Krzysztof Jolanta Kaczmarek Gim im. św. Wincentego a’ Paulo Pabianice
wyróżnienie 54 Butryński Mikołaj Agnieszka Dominiak ZS nr 2 Pabianice
wyróżnienie 53 Ulas Tymoteusz Agnieszka Dominiak ZS nr 2 Pabianice
wyróżnienie 51 Ludwiczak Laura Anna Buczek Gim im. św. Wincentego a’ Paulo Pabianice
wyróżnienie 51 Romanowski Kacper Anna Buczek Gim im. św. Wincentego a’ Paulo Pabianice

Wyniki pozostałych finalistów – uczniów klas gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych:

Liczba punktów Nazwisko i imię ucznia Imię i nazwisko nauczyciela geografii/opiekuna Nazwa szkoły
49 Kazimierczak Marietta Ewa Widz SP 16 Pabianice (klasa gimnazjalna)
49 Żuber Marta Andrzej Rogala ZSP Piątkowisko (klasa gimnazjalna)
48 Włodarczyk Gaja Aldona Militowska ZS nr 3 Pabianice
42 Olkusz Magdalena Anna Ogłoza ZSP Dłutów (klasa gimnazjalna)
41 Rosiński Jakub Aldona Militowska ZS nr 3 Pabianice
40 Kociołek Jakub Rafał Maj II LO Pabianice
39 Ponińska Natalia Beata Zielińska SP Lutomiersk (klasa gimnazjalna)
39 Kudra Jakub Jarosław Smolarek I LO Pabianice
37 Rudzka Justyna Aldona Militowska ZS nr 3 Pabianice
35 Kosz Kinga Katarzyna Jurek SP 16 Pabianice (klasa gimnazjalna)
33 Sumera Weronika Rafał Maj II LO Pabianice

Gorąco gratulujemy wyników wszystkim uczestnikom konkursu, zwłaszcza LAUREATOM i WYRÓŻNIONYMFINALISTOM oraz ich OPIEKUNOM – NAUCZYCIELOM GEOGRAFII za duży wkład pracy włożony w przygotowanie do II etapu.

Serdecznie zapraszamy na UROCZYSTE PODSUMOWANIE KONKURSU, wręczenie dyplomówi nagród oraz ciekawy wykład o Płw. Bałkańskim w dniu 14.02.2018r. o godz. 10.00 w PODNiDM w Pabianicach, ul. Kazimierza 8.

Gratulujemy i zapraszamy

Powiatowa Komisja Konkursowa w składzie:

Przewodnicząca – Zofia Szmidt, geograf, główny konsultant PODNiDM w Pabianicach

Członkowie Komisji:

  • Janusz Komorowski, emerytowany nauczyciel geografii  w LO
  • Marek Lenda – emerytowany nauczyciel geografii w gimnazjum
  • dr Krzysztof Grzelak– nauczyciel geografii w XXIII LO w Łodzi

Inspektorem Danych Osobowych w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach
powołany jest: Pan Tomasz Więckowski


Tel: 693-337-954


Email: ido2@synergiaconsulting.pl


Klauzula informacyjna PODN w Pabianicach